• Drugie urodziny i historia, która dopiero się zaczyna

    Drugie urodziny i historia, która dopiero się zaczyna

    Jesteśmy jednym organizmem, a każdy z nas jest jego ważną częścią. Tak właśnie myślimy o drużynie – sekcji Nordic Walking Baszty Bytów.

    Drugie urodziny świętowaliśmy bez wielkiej pompy i zbędnej spinki. Na luzie, ale jednocześnie uroczyście i rodzinnie. Były chwile wzruszenia, choć najczęściej towarzyszyły nam radość i śmiech. Dwa lata to może niedużo, ale mamy już za sobą wiele wspomnień – i co ważne, wszystkie związane z pozytywnymi emocjami.

    Lubimy spędzać ze sobą czas. Wspólne wyjazdy na zawody i coniedzielne treningi stały się naszym dobrym nawykiem. Być może nie każdy trening jest efektowny, nie zawsze pojawiają się fajerwerki, ale powtarzalność i regularność są efektywne. Jest progres.

    Dwa lata temu miało się odbyć tylko jedno pokazowe spotkanie na stadionie lekkoatletycznym. Przygotowałem się do niego, drukując duże plansze i licząc po cichu, że ktoś zechce maszerować z kijami, znając już podstawowe zasady naszej dyscypliny. To naprawdę miało być tylko raz… Tymczasem zupełnie obce osoby powiedziały, że chcą jeszcze. I tak minęły dwa lata. A my wciąż chcemy jeszcze.

    Za nami starty w Pucharach Polski, Mistrzostwach Polski, Pucharach Świata i Mistrzostwach Świata, a także szkolenia trenerskie. Czerpiemy garściami z tego, co w Nordic Walking najlepsze.

    Poza sportowym aspektem, o którym ostatnio było sporo, Nordic Walking jest dla nas stylem życia. To sposób na zdrowe spędzanie czasu, przestrzeń do integracji i budowania wartościowych relacji. To także poczucie przynależności, tożsamości i więzi.

    Model budowania drużyny, który akceptujemy, opiera się na dobrowolności i braku presji. Nie oznacza to jednak braku ambicji. Przeciwnie – mamy cele i konsekwentnie do nich zmierzamy. To proces, który wyznacza kierunek i porządkuje energię. Efekty są mierzalne – nie tylko w sporcie.

    Dziękuję wszystkim członkom drużyny za zaangażowanie, pomoc i wzajemne wsparcie. Z kronikarskiego obowiązku warto jeszcze odnotować, że 13 września 30 osób wzięło udział w treningu nr 136 na trasie Soszyca – Struga – Bylina – Struga – Soszyca. Pokonaliśmy 4,5 km. Rozgrzewkę przeprowadziliśmy na boisku w Soszycy, w Bylinie zaliczyliśmy pół tabaty i kilka ćwiczeń, a po powrocie do bazy – stretching. Urodziny świętowaliśmy na placu obok sali wiejskiej w Soszycy. Przez cały czas towarzyszył nam zaprzyjaźniony mistrz fotografii Piotr Wisiński.

    Korzystając z okazji, dziękujemy radnej Gminy Parchowo Dorocie Labuda (zapraszamy do drużyny), sołtysowi Soszyc Zbigniewowi Cichoszowi za możliwość skorzystania z pięknego obiektu oraz Natalii Etmańskiej z firmy Szulta.pl za pyszne smakołyki.


    Więcej tekstów o treningach i startach znajdziesz sekcji Nordic Walking na basztabytow.pl

  • Pierwsze urodziny sekcji Nordic Walking

    Pierwsze urodziny sekcji Nordic Walking

    Napisać, że dzisiaj odbył się trening nr 75, to jakby nic nie napisać. Dzisiaj był dzień szczególny. Właśnie minął rok od naszego pierwszego otwartego treningu. Było to z okazji Dni Sportu. Jak się okazało, to był początek naszej sekcji.

    Ćwiczyliśmy regularnie minimum raz w tygodniu. Byliśmy na mistrzostwach Polski i Świata. Pewnie brzmi to nieco abstrakcyjnie… Nic dziwnego, rok temu nikt z nas o tym jeszcze nie myślał. Marzenia się jednak spełniają. Regularność sprawiła, że mogliśmy startować bez kompleksów. Stosunkowo wysokie miejsca napawają nas optymizmem. Jednak jak wspominaliśmy, to tylko taki dodatkowy bonus. Najbardziej cieszą nas coniedzielne treningi.

    Razem z nami świętował także wspaniały człowiek, prezes klubu Kazimierz Kwidziński. W Bytowie nie znajdziecie działacza z dłuższym stażem, bo aż 44 lata działania na rzecz bytowskiego sportu.

    Podczas spotkania wręczył uczestnikom wspomnianych zawodów specjalne pamiątkowe certyfikaty.

    Było kilka fajnych słów i… kalorie przygotowane przez samych nordicowców. Nie zabrakło także urodzinowego tortu.

    Mimo zaledwie roczku, mamy już co wspominać. Co ważne, mamy kolejne plany i nadzieje.


    Więcej tekstów o treningach i startach znajdziesz sekcji Nordic Walking na basztabytow.pl